hikers paradise
Vågsberget
28.08.2019
Vetten og Losjehytta
28.08.2019Har du lyst til å vandre i Lars Monsen sine fotspor? Nrk og Lars Monsens minutt for minutt gikk opp på Vetten i Bø. Det er en super dagstur for hele familien, med nydelig utsikt mot storhavet og de to mest fotograferte øyene i Vesterålen - Gaukværøy og Litløy. Ca midtveis på ferden passerer du Losjehytta, som kan være et mål i seg selv, og spesielt egnet for barnefamilier.
Breitind
28.08.2019På toppen av Breitind i Bø får du en nydelig 360 graders utsikt. Og dersom du vil vandre i Lars Monsen sine fotspor kan du ta turen hit. Nrk og Lars Monsen minutt for minutt har nemlig også gått her. De gikk opp til Breitinden og videre ned til Guvåghytta for overnatting. En flott dagstur, med en middels tung løype.
Blommenholm
28.08.2019En tur til Blommenholm er midt i blinken for barnefamilier. Koselig rusletur på 1,6 km på varierende sti, og en spennende hengebru over til holmen.
Vandring i Bø
28.08.2019
Forslag til turer
18.06.2019Bø i Vesterålen byr på mange spektakulære vandreturer i merka løyper. Her finner du turer for alle, i naturskjønne omgivelser.