Norway Day i London og Hamburg

Visit Vesterålen er denne uken på plass i London og Hamburg i forbindelse med Cruise Norways arrangement Norway Day.

06.11.2024
06.11.2024
15:05
Kenn Løkkegaard

Sammen med Julie fra Sortland Havn representerer vi cruisesamarbeidet i Vesterålen og er her for å selge inn hele Vesterålen, men også for å kunne påvirke rederiene i vårt fokus på bærekraftig og regenerativt reiseliv.

Totalt 28 havner og destinasjoner fra hele Norge er tilstede. Arrangementet fokuserer på å styrke relasjoner, dele innsikt og diskutere fremtiden for cruise i Norge. Vi får nyttig informasjon og innsikt fra Ulrike i Innovasjon Norge om det tyske markedet, og Swantje Lehners fra Futouris snakker om sustainability in cruise tourism. Representantene for rederiene som deltar, kan forvente oppdateringer om siste nytt fra Norge, sammen med «speed dating»-økter med havner og destinasjoner for nettverksbygging og informasjonsutveksling.

For aktivitets-, serverings- og transportleverandørene i Vesterålen ligger det et godt potensiale for produktutvikling også rettet mot dette segmentet. Det er større fokus hos flere rederier om helårlig cruise, og nå selger vi inn for sesongene 2026 og 2027.

For de av våre medlemsbedrifter som er interessert i jobbe mot cruise, er det bare å ta kontakt med Kjetil for en prat.

© Visit Vesterålen
© Visit Vesterålen