Transport

Hvordan komme seg til Andøya?

Transport

Fly

Den nærmeste flyplassen ligger på Andenes ca. 5 minutters kjøretur fra sentrum. Det er også en kortbaneflyplass på Skagen (2 timers kjøring fra Sortland).

Ellers er Harstad/ Narvik lufthavn Evenes et godt alternativ (3-3,5 timers kjøring). Det går flybuss fra Evenes til Sortland etter hver ankomst.  

Hurtigruta

I Vesterålen anløper hurtigruta to ganger i døgnet i Risøyhamn, Sortland og Stokmarknes. I Risøyhamn ankommer den nordgående hurtigruta kl. 04.45 på natta, og den sørgående kl. 10.45. Se ruter og priser her

Ferge

I sommermånedene pleier det å gå ferge mellom Andenes og Gryllefjord på Senja. Sjekk gjerne dette på forhånd.

Bil

For å komme seg til andre steder i Vesterålen, er bil et godt alternativ. Du kan leie bil hos AVIS på Andenes Lufthavn. Fra Andenes tar det ca. 1,5 time til Sortland, 2 timer til Stokmarknes, 2 timer og 15 minutter til Myre og 2,5 timer til Straum.

Buss og taxi

Det er bussforbindelse til/fra Andenes et par ganger daglig på hverdager. Se ruteopplysning.

Andøy Taxi:

  • Andenes: 76 14 12 00
  • Sør-Andøy: 76 14 02 00

andoy-taxi.no

Steinar Skaar